دکتر کاوه قرنی زاده / تعویض مفصل ران / آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن
۴ دقیقه
آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن

آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن

آنچه می خوانید...

آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن

آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن شامل ورزش های خاص برای تقویت ماهیچه ها، تمرینات تنفسی، اقدامات ضروری در روز قبل از جراحی و رژیم غذایی قبل از جراحی تعویض مفصل لگن می باشد. میزان اهمیت این اقدامات جهت آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن بسیار بالا است. بنابراین با خواندن این مقاله خود را برای این جراحی آماده کنید تا در نهایت بهترین نتیجه حاصل شود.

تمرینات ورزشی قبل از تعویض مفصل لگن

به دلیل محدودیتی که مفصل آسیب دیده برای فرد ایجاد کرده، وی قادر به استفاده از مفصل نبوده و در نتیجه ماهیچه های مرتبط با مفصل ضعیف شده اند. بعد از جراحی لگن و جایگزینی مفصل نیاز است تا یکسری حرکات ورزشی و جلسات فیزیوتراپی صورت گیرد. شروع این تمرینات ورزشی قبل از جراحی به منظور تقویت ماهیچه ها، می تواند بسیار کار عاقلانه ای باشد و دوره نقاهت بعد از عمل را کوتاه تر کند. برای اطلاع از تمرینات ورزشی و حرکات کششی با متخصص ارتوپدی خود مشورت نمائید.

آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن
آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن

تمرینات تنفسی قبل از تعویض مفصل لگن

انجام تمرینات تنفسی می تواند به پیشگیری از مشکلات سیستم تنفسی منجر شود. تنفس عمیق می تواند به تسریع روند بهبود کمک کرده و احتمال ابتلا به مشکلات ریوی مانند ذات الریه را کاهش دهد.

روز قبل از جراحی تعویض مفصل لگن

روز و ساعت جراحی به بیمار گفته می شود و از بیمار خواسته می شود که قبل از جراحی به بیمارستان بیاید. به این ترتیب زمان لازم برای آمادگی بیمار برای جراحی وجود دارد. در صورتی که هر یک از مشکلات زیر قبل از جراحی برای بیمار پیش آید باید جراح ارتوپدی خود را در جریان قرار دهد:

– گلودرد، سرماخوردگی، تب، مشکلات دهانی و دندانی، مشکلات ادراری یا برخی بیماری های پوستی مانند راش پوستی
– در صورتی که بیمار مبتلا به دیابت باشد و داروهای خاصی مصرف می کند، باید پزشک را در جریان قرار دهد.
توصیه می شود که روز قبل از جراحی بیمار حمام کند و پوست ناحیه جراحی کاملاً تمییز باشد.
محدودیت های غذایی و نوشیدنی قبل از جراحی لگن
– از 12 نیمه شب قبل از جراحی نباید غذا خورده شود. از غذاهای سبک در شب قبل از جراحی استفاده شود. از غذاهایی که حاوی مقادیر بالایی چربی هستند پرهیز شود.
– تا دو ساعت قبل از جراحی می توان مقدار کمیآب نوشید.
حتماً توصیه های ضروری قبل از جراحی صورت گیرد زیرا در صورت عدم رعایت، احتمال به تعویق انداختن زمان جراحی وجود دارد.

آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن شامل ورزش های خاص برای تقویت ماهیچه ها، تمرینات تنفسی، اقدامات ضروری در روز قبل از جراحی و رژیم غذایی قبل از جراحی تعویض مفصل لگن می باشد. دکتر کاوه قرنی زاده متخصص ارتوپدی و فلوشیپ تعویض مفصل با بهره گیری از تکنیک های نوینی به درمان انواع بیماری های ارتوپدی و جراحی تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو می پردازند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 09216682454 – 09390942494 تماس بگیرید یا اینستاگرام را دنبال کنید.

صبح جراحی تعویض مفصل لگن

– در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و در روز جراحی هم باید این داروها را مصرف کنید با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید. در صورتی که محدودیتی وجود ندارد می توان داروها را همراه با مقدار کمی آب مصرف نمود.
– روز جراحی دوش نگیرید.
– لباس های تمییز و راحتی در روز جراحی بپوشید.

منبع : https://www.allinahealth.org/Health-Conditions-and-Treatments/Health-library/Patient-education/Total-Hip-Replacement/Preparing-for-surgery/The-morning-of-surgery

مطالب مرتبط با این مقاله:

اقدامات قبل از جراحی تعویض مفصل لگن

مراقبت های بعد از تعویض مفصل ران

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن

دکتر کاوه قرنی زاده

دکتر کاوه قرنی زاده متخصص ارتوپدی و دارای فلوشیپ های مختلف جراحی زانو و لگن از جمله جراحی مفصل ران از سویس و رتبه اول بورد تخصصی ارتوپدی کشور هستند. ایشان استادیار دانشگاه، دانشیار جراحی ارتوپدی، تیم مفصل ران و لگن، بخش جراحی ارتوپدی، بیمارستان توان بخشی شفا، دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. همچنین عضو انجمن جراحی ارتوپدی ایران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =