درمان ساییدگی زانو

درمان ساییدگی زانو

برای افرادی که دچار ساییدگی زانو هستند درمان های متفاوتی وجود دارد یکی از اهداف بسیار مهم در درمان ساییدگی زانو برگشت پذیری و برگشت به روال معمول کارایی فرد است . بیماری در صورتی که خفیف باشد باید به سرعت بهبود پیدا کند در غیر این صورت باعث پیشرفت بیماری میشود و عوارض های خود را به همراه خواهد داشت زیرا پس از پیشرفت بیماری برای دمان ساییدگی زانو نیاز به جراحی خواهد بود .

 درمان غیر جراحی در ساییدگی زانو

تغییر سبک زندگی

بهتر است در صورتی که دارای وزن اضافی هستید وزن خود را کاهش دهید زیرا وزن اضافی باعث فشار بر روی زانو می شود و موجب درد در ناحیه زانو می شود وزن بسیار تاثیر گذار است حتی اگر شما اندکی اضافه وزن داشته باشید می تواند باعث آسیب زانو شود و توصیه می شود کسانی که دارای ساییدگی زانو هستند از چهار زانو نشستن خودداری کنند بهتر است برای نشستن حتماً از صندلی استفاده کنند   برای استفاده از سرویس های بهداشتی از فرنگی استفاده کنید و توصیه می شود کمتر از پله استفاده کنید زیرا به زانو به شدت آسیب می زند .

نرمش

از روش هایی برای نرمش استفاده کنید که باعث تقویت عضلات شود بهتر است این روش ها را زیر نظر پزشک خود انجام دهید .دراین خصوص فیزیوتراپیست نرمش هایی را طراحی می کند که باعث تقویت عضله در ناحیه زانو می شود  این نرمش ها باعث می شود آمادگی بیمار را برای انجام حرکات روزمره افزایش دهد .

وسایل کمکی

استفاده از زانوبند ،عصا و یا کفش های طبی به بیمارانی که دچار ساییدگی زانو هستند توصیه می شود .

 شما می توانید با رعایت موارد بالا با استفاده از روش های درمانی دیگر مانند آب درمانی و .. به بهبود سریعتر درمان کمک کنید.و در نهایت پزشک می تواند به وسیله ی دارو با توجه به وضعیت هر فرد تجویز کند که مهمترین آنها داروهای ضد التهابی است که در نظر گرفته می شود .و در برخی موارد با توجه به شرایط بیمار امکان دارد برای درمان فقط نیاز به جراحی باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر کاوه قرنی زاده

دکتر کاوه قرنی زاده متخصص ارتوپدی و دارای فلوشیپ های مختلف جراحی زانو و لگن از جمله جراحی مفصل ران از سویس و رتبه اول بورد تخصصی ارتوپدی کشور هستند. ایشان استادیار دانشگاه، دانشیار جراحی ارتوپدی، تیم مفصل ران و لگن، بخش جراحی ارتوپدی، بیمارستان توان بخشی شفا، دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. همچنین عضو انجمن جراحی ارتوپدی ایران می باشند.

پاسخ

دو × 3 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button