از تشخیص تا درمان و بازتوانی بیماران مبتلا به نقص استخوانی-عضلانی با متخصصان ارتوپدی می باشد. این پزشکان از روش های جراحی و غیر جراحی برای درمان بیماری های استخوانی-عضلانی استفاده می کنند. بیمار پس از درمان از درد رهایی می یابد و قابلیت حرکتی خود را باز می یابد. یک متخصص و جراح ارتوپدی متبحر و با تجربه با انجام جراحی های مختلف در حوزه خود می تواند بهترین و اثر بخش ترین نتیجه را به ارمغان آورد.

بهترین متخصص ارتوپدی در زعفرانیه

پا یکی از اعضای بسیار پیچیده بدن می باشد. 26 استخوان و 33 غضروف و 107 رباط و 19 ماهیچه و تاندون ها همگی ساختار پا را تشکیل می دهند تا سیستم حرکتی پا بدون مشکل فعالیت داشته باشد. مواردی که متخصص ارتوپدی درمان می کند به شرح زیر است:

جراحی تعویض مفصل

دکتر کاوه قرنی زاده متخصص ارتوپدی در صادقیه

تعویض مفصل یکی از روش های جراحی است که برای درمان بیماری آرتریت یا ورم مفاصل صورت می گیرد. در این جراحی بخشی از مفصل آسیب دیده برداشته می شود و با پروتز مخصوصی جایگزین می گردد. این پروتز قابلیت حرکتی طبیعی و سالم را برای مفصل فراهم می آورد.

جراحی آرتروسکوپی

جراحی آرتروسکوپی یک تکنیک جراحی کم تهاجمی است که توانایی دسترسی، تصحیح جهت دهی و جراحی مفصل را با ایجاد برش های کوچک جراحی را برای جراح فراهم می آورد. آرتروسکوپی موارد زیر را اصلاح می کند:

جراح ارتوپدی در زعفرانیه

جراحان ارتوپدی در زمینه انواع مختلف جراحی در حوزه های زیر فعالیت می کنند. ولی معمولاً هر جراح در حوزه تخصصی خود فعالیت بیشتری می کند. در زیر به حوزه های مختلف جراحی ارتوپدی اشاره می کنیم:

آسیب های ارتوپدی

آسیب های ارتوپدی به معنای آسیب شدید به بخشی از سیستم اسکلتی-عضلانی شامل استخوان ها، غضروف ها و مفاصل است. این نوع از آسیب می تواند در نتیجه دلایل بسیاری باشد. در زیر به بخش های مختلفی که احتمال آسیب وجود دارد اشاره می کنیم:

متخصص ارتوپدی پوکی استخوان را درمان می کند؟

پوکی استخوان یک بیماری مربوط به استخوان ها می باشد. در این بیماری تراکم استخوان ها از بین می رود. به این دلیل استخوان ها ضعیف می شوند و ساختار آن ها تا حدودی تغییر می کند. این بیماران بیشتر در معرض آسیب ها و شکستگی استخوان می باشند. جراحان ارتوپدی می توانند انواع شکستگی های استخوان را درمان کنند ولی در ابتدا باید علت اصلی شکستگی استخوان تشخیص داده شود.

منبع : https://www.dhr-rgv.com/Healthcare-Services/Orthopedic-Surgery