جراح لگن

بهترین جراح لگن در تهران

عوامل بسیار متعددی از جمله زمین خوردن شدید با لگن، تصادف، افتادن از پله ها، بیماری های پوکی استخوان و کهولت سن وجود دارد که می تواند موجب آسیب دیدگی مفصل لگن شود. درمان های مختلفی غیر جراحی برای بیماری های لگن وجود دارد، اما در برخی از مواقع آسیب دیدگی ها بسیار شدید بوده و برای درمان آن باید به جراح لگن مراجعه نمود. جراح با توجه به مشکل لگن و میزان آسیب دیدگی مفصل آن از روش های مختلفی مانند تعویض مفصل لگن برای بهبود عملکرد مفصل لگن و درمان آسیب دیدگی های آن، استفاده می نماید. اما بهترین جراح لگن چه ویژگی هایی دارد؟ به منظور آشنایی بیشتر با ویژگی های بهترین جراح لگن در تهران تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین جراح هیپ و لگن کیست؟

به طورکلی، جراح لگن و هیپ (مفصل ران) پزشکان ارتوپدی هستند که در درمان بیماری ها و مشکلات مفصل لگن و ران تخصص دارند. جراحان لگن اغلب دارای مدرک تخصصی (فلوشیپ) هستند، به طوری که برای تخصص در جراحی لگن به یک سال یا بیشتر آموزش فلوشیپ پس از اتمام دوره رزیدنتی جراحی نیاز دارند. لازم به ذکر است که بهترین جراح لگن در تهران علاوه بر درمان مفاصل لگن و ران توانایی درمان سایر مشکلات و بیماری ها در سایر اندام ها را دارند. با این حال، بسیاری از متخصصان ارتوپد باتوجه به تخصص آموزش دیده در حوزه مرتبط بیشتر فعالیت دارند.

بهترین جراح لگن به درمان چه بیماری هایی کمک می کند؟

درمان آسیب های لگنی باتوجه به شدت و علت بیماری در افراد مختلف، متفاوت است. به طورکلی، دلایل بسیار متعددی وجود دارد که می تواند موجب آسیب دیدگی مفصل لگن شود. از این آسیب ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

↲ آرتریت مفصل ران

به طورکلی، به التهاب یک یا چند مفصل، آرتریت گفته می شود که معمولا با درد و سفتی همراه است. این عارضه انواع مختلفی دارد که شایع ترین آن آرتروز (استئوآرتریت) و رماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) است. در برخی از مواقع نیز ممکن است پس از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و یا تصادفات شدید، مفصل لگن دچار آسیب دیدگی شود. در صورتی که جراح لگن به موقع این مشکل را تشخیص ندهد، مفصل آسیب دیده به مرور زمان دچار ساییدگی می شود. که به آن آرتریت پس از سانحه (آرتریت بعد از تروما) نیز گفته می شود.

↲ آرتروز مفصل لگن

آرتروز مفصل لگن از شایع ترین مشکلات لگنی است. که معمولا افراد سن بالا (بالای 50 سال) در معرض ابتلا به آن هستند. از طرفی برخی از افراد نیز ممکن است به دلیل سابقه خانوادگی و به صورت ارثی به این بیماری مبتلا شوند. معمولا آتروز مفصل لگن زمانی ایجاد می شود که مفصل دچار ساییدگی شده و به مرور زمان از بین می رود. تشخیص به موقع این بیماری توسط جراح لگن از اهمیت بسیار بالایی در میزان رضایت بخشی درمان برخوردار است.

✍️ بیشتر بخوانید: هزینه تعویض مفصل لگن و ران 1402

↲ بیماری های مادرزادی لگن

یکی دیگر از دلایل آسیب دیدگی مفصل لگن، بیماری های مادرزادی لگن است. برخی از کودکان و نوزادان ممکن است به صورت مادرزادی در ناحیه لگن دچار مشکلاتی مانند در رفتگی مادرزادی لگن باشند. بهترین جراح لگن در تهران سعی می کند این مشکلات را در همان دوران کودکی برطرف نماید. اما در برخی از مواقع این آسیب دیدگی ها بسیار شدید بوده و در دوران کودکی قابل درمان نیست. در این صورت فرد در دوره های بعدی زندگی خود دچار مشکلاتی نظیر آرتروز مفصل لگن می شود.

↲ تعویض مفصل لگن

در برخی از مواقع میزان آسیب دیدگی به قدری شدید است که برای درمان آرتروز لگن، تنها می توان آن را تعویض نمود. از آنجایی که عمل تعویض مفصل لگن از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. انتخاب جراح لگن مناسب برای انجام این عمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شود. اما با توجه به شرایط بیمار و تشخیص جراح لگن، ممکن است برای انجام جراحی از تزریق بی حسی اپیدورال یا ستون فقرات استفاده نمود.

معمولا در این جراحی مفصل آسیب دیده با مفصل مصنوعی تعویض می شود. امروزه این جراحی ها با ایجاد برش های کوچک انجام می شود که نسبت به برش های بزرگ تر مورد استفاده در زمان های گذشته، روش کم تهاجم تری محسوب می شوند. از آنجایی که این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است، معمولا فرد 3 تا 6 روز در بیمارستان بستری خواهد شد. همچنین برای عدم فشار به ناحیه لگن و همچنین ثابت شدن مفصل جایگزین از لوله مخصوص برای تخلیه مثانه استفاده می شود. همچنین یک روز پس از جراحی باید تمرینات فیزیوتراپی آغاز شود.

روش های مختلف تعویض مفصل لگن توسط جراح لگن

روش های تعویض مفصل لگن را می توان به دو صورت سنتی (روش باز) و غیر تهاجمی دسته بندی نمود. که معمولا حراج لگن با توجه به نوع آسیب دیدگی و شدت آن مناسب ترین روش را انتخاب می نماید. تفاوت این دو روش در میزان برش ایجاد شده در طول جراحی است.

فراموش نکنید جراح لگن زمانی یکی از این دو روش را تجویز می نماید، که هیچ کدام از روش های دارویی و درمانی دیگر به بهبود و درمان آسیب دیدگی لگن کمک نکند. معمولا از روش جراحی مفصل لگن برای افراد بالای 60 سال استفاده می شود. اما برخی از جوانان نیز به دلیل آسیب دیدگی ناشی از فعالیت های ورزشی سنگین یا آسیب های شدید ناشی از تصادف مجبور به انجام این جراحی می شوند.
در صورتی که تعویض مفصل در سنین جوانی انجام شود، به دلیل فعالیت های بیشتر آن ها امکان فرسودگی مفصل جایگزین شده وجود دارد. بنابراین احتمال تعویض مجدد مفصل در این افراد بیشتر از افراد مسن است. به طور کلی این جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشد. که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • احتمال ایجاد عفونت در اطراف پروتز
  • در رفتگی مفصل
  • آسیب دیدگی عصب های لگن
  • خونریزی محل جراحی
  • سفت شدن مفاصل لگنی
  • شل شدگی و یا ساییدگی مفصل جایگزین شده
  • ایجاد لخته خون در ناحیه لگن
  • عدم برابری طول پاها
  • آسیب دیدگی عروق خونی

با این حال، اگر عمل تعویض مفصل زیر نظر بهترین جراح لگن در تهران تعویض انجام شود، احتمال بروز عوارض ذکر شده، وجود نخواهد داشت. به طورکلی، جراحی لگن به بهبود کیفیت زندگی، کاهش دردهای لگنی، بهبود عملکرد مفاصل لگنی و فعالیت های حرکتی کمک می کند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح لگن در تهران

همانطور که گفته شد جراحی لگن و تعویض مفصل لگن از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل تجربه و تخصص جراح لگن تاثیر بسیار زیادی در میزان موفقیت این جراحی دارد. به همین دلیل انتخاب جراح لگن برای تعویض مفصل لگن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
فراموش نکنید که این انتخاب در کاهش عوارض احتمالی پس از جراحی نیز بسیار موثر است. به طور کلی از جمله فعالیت های یک جراح لگن ماهر و متخصص می توان به تعویض مفصل لگن و تعویض مجدد مفصل لگن، درمان نمودن شکستگی های لگن و جراحی تومورهای استخوانی اشاره نمود. از طرفی این جراحان سعی می کنند با استفاده از سایر روش های درمانی آسیب دیدگی مفصل لگن را برطرف نمایند. در صورتی که سایر روش های درمانی بی تاثیر باشد، انجام جراحی را تجویز می نمایند.

جراح لگن

ویژگی های بهترین جراح لگن تهران

هنگامی که دچار آسیب های لگنی می شوید، باید به بهترین متخصص ارتوپد با مهارت لازم در درمان بیماری و آسیب های لگنی، مراجعه کنید. اما چگونه می توان فهمید که با کدام جراح لگن مشورت کنید؟ به طورکلی، یک جراح لگن خوب باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

1- رفتار محترمانه و دلسوزانه

اگرچه مهارت و تخصص پزشک و جراح بسیار حائز اهمیت است، اما نگرش مراقبتی و شخصیتی نسبت به بیماران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما یک جراح ارتوپدی می خواهید که بیماران را با نگرانی و احترام درمان کند. هیچ چیز بدتر از دکتری نیست که گوشه گیر، بریده بریده و خشک باشد، یا به سردی تحلیل کند. تمام هدف متخصص ارتوپد و بهترین جراح لگن، تسکین و شفای بیمارانی است که درد دارند. بهترین ارتوپدها می دانند که چگونه بین حرفه ای بودن و دلسوزی تعادل ایجاد کنند و بیماران خود را درمان کنند.

2- مهارت و تخصص بالا

بدون شک مهارت و تجربه کاری بالا الویت اصلی در انتخاب بهترین جراح لگن در تهران است. اگرچه فهمیدن تبحر جراح ممکن است دشوار باشد، اما بهترین روش برای کشف این موضوع، میزان رضایت سایر بیماران است. شما می توانید با پرسش از مراجعان پزشک از میزان رضایت آن ها مطلع شوید.

3- به روز بودن اطلاعات پزشکی

یکی از مهمترین ویژگی ههای یک جراح خوب تمایل به ادامه یادگیری است. یک جراح لگن خوب به جای اینکه روی موفقیت های خود تکیه کند باید از آخرین پیشرفت های در حال تکامل در تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های جراحی مطلع می‌شود و این دانش جدید را به نفع بیماران خود به کار می‌گیرد.

چطور بهترین جراح لگن تهران را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین جراح لگن در تهران، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید با اینحال توجه داشته باشید که برای اطمینان بیشتر بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی، مشاوره و ملاقات با جراح را در برنامه درمانی خود قرار دهید تا به طور مستقیم با او صحبت کرده و سوالات و نگرانی‌های خود را مطرح کنید.

• مشورت با پزشکان و متخصصان

اگر پزشک خانوادگی یا دوستانی دارید که با مشکلات مشابه آشنا شده‌اند، می‌توانید از تجربیات آنها بهره ببرید و نظرات پزشکانی که با آنها مشورت کرده‌اند را بپرسید. این روش می‌تواند به شما اطلاعات مفیدی درباره جراحان لگن معتبر در تهران بدهد.

• مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

اطلاعات درباره جراحان ماهر لگن معمولاً در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موجود است. شما می‌توانید با تماس با بیمارستان‌های مختلف و گرفتن اطلاعات از مراکز درمانی، درباره جراحان متخصص لگن در تهران استعلام بگیرید.

• جستجوی آنلاین

با استفاده از موتورهای جستجوی آنلاین و وبسایت‌های مربوط به سلامت، می‌توانید به دنبال نظرات و امتیازات بیماران درباره جراحان لگن در تهران بگردید. برخی از وبسایت‌ها امکان ارائه نظرات و بازخوردهای بیماران در مورد پزشکان را فراهم می‌کنند که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین جراح لگن کمک کند.

• ارتباط با انجمن‌های مربوطه

برخی از انجمن‌ها و سازمان‌های حرفه‌ای مرتبط با جراحان و پزشکان متخصص می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین جراح لگن در تهران کمک کنند. با تماس با این انجمن‌ها و سازمان‌ها، می‌توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.

دکتر کاوه قرنی زاده؛ بهترین جراح لگن تهران 1403

دکتر کاوه قرنی زاده متخصص ارتوپدی، فلوشیپ جراحی مفصل ران از سویس و رتبه اول بورد تخصصی ارتوپدی ایران یکی از ئزشکان نامدار عنوان بهترین جراح لگن و ران در تهران است. دکتر قرنی زاده دارای فلوشیپ های مختلف از سوئیس، آلمان، کانادا و یونان در حوزه جراحی های زانو و لگن هستند. ایشان عضو انجمن جراحی ارتوپدی ایران و همچنین عضو انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا و اروپا هستند. دکتر کاوه قرنی زاده با تکیه بر دانش و علم بالای خود و همچنین تجربه های عملی موفق در زمینه جراحی لگن و ران بهترین انتخاب برای درمان و بهبودی کامل شما خواهد بود.

دکتر قرنی زاده روزهای شنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 16 الی 22 در مطب خود واقع در زعفرانیه تهران آماده مشاوره و خدمت دهی به بیماران عزیز هستند.

📞 برای رزرو نوبت به شماره ۰۹۰۳۶۶۶۶۷۶۹ تماس بگیرید 📞

در نهایت اما..

همانطور که اشاره شد، انتخاب بهترین جراح لگن در تهران، دشوار و در عین حال از اهمیت بسزایی برخوردار است. لگن و ران ها از مفاصل مهم حرکتی هستند که تشخیص نادرست و عدم درمان به موقع می تواند سبب عوارض جدی و کاهش توانایی حرکتی فرد شود. به همین علت توصیه می شود در صورت مشاهده درد، سفتی و دامنه حرکتی محدود در ناحیه لگن و ران به بهترین جراح لگن مراجعه کنید. شما می توانید برای درمان هر نوع بیماری ارتوپدی از جمله بیماری و آسیب های لگن و هیپ به دکتر کائه قرنی زاده بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *